KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13568453
*
nr 1356 8453
Edward Jangö
(1896-1982), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Capri respektive västkusten. Signerad. Olja på duk, 23x34 respektive 39x55 cm
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 18:15:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 17:27:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edward Jangö
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
Läs mer om Edward Jangö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edward jangö olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55
*
Edward Jangö
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
Läs mer om Edward Jangö
nr 1356 8453
Edward Jangö
(1896-1982), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Capri respektive västkusten. Signerad. Olja på duk, 23x34 respektive 39x55 cm
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (då Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 17:27:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edward Jangö
Axel Edward Anders (Andreas) Jangö (dÃ¥ Johansson), svensk bildkonstnär född 1896, död 1982.Läs mer om Edward Jangö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edward jangö olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55